Feladatok:

I. Az érvényben lévő számviteli, adó, valamint közhasznúsági szabályok szerint a kettős könyvvitelt vezető HFHI Nonprofit Kft és a Habitat for Humanity Magyarország Alapítvány főkönyvi könyvelése és folyószámla vezetése.

  • bank, pénztár, szállítók, vevők könyvelése
  • vevő és szállítói analitikák havi egyeztetése
  • előlegek elszámoltatása
  • tárgyi eszközök havi nyilvántartása, écs elszámolása
  • számlázás
  • készletnyilvántartások, befejezetlen beruházások vezetése
  • havi/negyedéves/éves zárás, számlaegyenleg egyeztetése
  • bérszámfejtővel kapcsolattartás, adatszolgáltatás
  • adóbevallások elkészítése, ÁFA analitika vezetése
  • adófolyószámla egyeztetések
  • év végi bevallások elkészítése
  • zárómérleg, beszámoló készítése
  • közhasznúsági jelentések elkészítése
  • könyvvizsgálat előkészítése, könyvvizsgálónak adatszolgáltatás
  • számviteli politika aktualizálása

II. A Habitat for Humanity nemzetközi alapelvei szerinti nyilvántartások, negyedéves zárások alátámasztása, egyeztetése, havi management és adományozói jelentések készítése/támogatása

  • a költségek/bevételek könyvelése a nemzetközi kategóriák (dimenziók) szerint
  • építési projektek költségeinek nyilvántartása, végső házárak kalkulációjának egyeztetése
  • pályázati támogatások nyilvántartása
  • adományok nyomon követése
  • vevők befizetéséinek és hátralékának havi egyeztetése a helyi nyilvántartásokkal, értékvesztés elszámolása a Habitat belső szabályzatának megfelelően
  • belső ellenőrzési rendszer támogatása

A feladat betöltéséhez szükséges képességek:

  • mérlegképes könyvelői végzettség
  • min. 3 év szakmai tapasztalat
  • számítógépes ismeretek (Microsoft Office)
  • pénzügyi rendszerekben és belső ellenőrzésben való bizonyított és gyakorlati tudás
  • könyvelő szoftverekhez való hozzáértés
  • jó kapcsolatteremtő és kommunikációs képesség, multikulturális környezetben, nemzetközi stábbal való együtt-dolgozási képesség
  • jó analitikus képesség és a részletekre való figyelés képessége
  • nyitottság és készség új ismeretek és készségek elsajátítására

Előnyt jelent: angol nyelvtudás

Munkaidő: 8 óra
Munkavégzés helye: Budapest
Jelentkezési határidő: 2014. november 30.

Jelentkezés módja: Angol és magyar nyelvű önéletrajzát és motivációs levelét szíveskedjék a konyvelo@habitat.hu e-mail címre küldeni.

Kizárólag a fenti e-mail címre érkező álláspályázatokat bíráljuk el.
Bővebb információt szervezetünkről a www.habitat.hu és a facebook.com/habitathungary oldalon találhat.