A Habitat for Humanity lakhatási szegénységgel foglalkozó nemzetközi civil szervezet, amely egy igazságos lakáspolitika és az emberhez méltó otthonok megteremtéséért dolgozik. A lakhatási szegénység Magyarországon 1,5 millió embert érint. Ekkora probléma megoldásához széleskörű összefogásra és hatékonyabb lakáspolitikára van szükség. A Habitat for Humanity Magyarország évek óta foglalkozik lakáspolitikai érdekérvényesítéssel, hogy saját eszközeinkkel – a lakhatási szegénységet feltáró kutatásokkal, szakmai megoldások kidolgozásával, a szegénységben élők problémáinak bemutatásával – győzzük meg a döntéshozókat arról, hogy Magyarországnak igazságos és befogadó lakáspolitikára van szüksége.

www.habitat.hu

A Habitat for Humanity magyarországi szervezete

SZAKPOLITIKAI MUNKATÁRSAT
(ADVOCACY SPECIALIST)

keres.

Advocacy programunk célja, hogy pozitív szakpolitikai változásokat érjen el a lakhatási szegénység leküzdése érdekében. A szakpolitikai munkatárs közvetlenül a szakpolitikai menedzserrel dolgozik együtt, emellett együttműködik a szervezet többi munkatársával.

Feladatok:

  • Részt vesz a szervezet advocacy stratégiájának megvalósításában
  • Segíti a Habitat for Humanity szakpolitikai állásfoglalásainak, az aktuális eseményekre adott válaszainak kidolgozását
  • Részt vesz a program kutatási és tudás menedzseri feladataiban
  • Segíti a szakpolitikai területen proaktív projektek kidolgozását és végrehajtását
  • Segíti a Habitat for Humanity szakpolitikai rendezvényeinek, workshopjainak előkészítését, szervezését, dokumentálását
  • Segíti a szakmai és döntéshozó kapcsolatok/találkozók szervezését és dokumentálását
  • Segíti advocacy program forrásteremtését, pályázatainak és projektjeinek dokumentációját
  • Támogatja a szakpolitikai menedzser munkáját
  • Együttműködik a szervezet többi munkatársával, valamint a Habitat for Humanity regionális és globális szervezetével
  • Kapcsolatot tart a Habitat nemzetközi hálózatának munkatársaival

Elvárások:

  • MA vagy magasabb végzettség társadalomtudományi területen
  • minimum 5 év szakmai tapasztalat
  • minimum 3 év kutatási tapasztalat
  • szociális, lakhatási kérdések ismerete
  • kiváló magyar és angol nyelvtudás, írásban és szóban is
  • kiváló szóbeli és írásbeli kommunikációs készség, multikulturális közegben is
  • elkötelezettség a Habitat küldetése iránt, érzékenység a lakhatási szegénység problémái iránt, elkötelezettség a megoldások keresése iránt
  • nyitottság a folyamatos tanulásra
  • precíz, önálló munkavégzés, alaposság
  • jó szervezőkészség
  • kreatív gondolkodás

Előnyt jelent:

  • szociológia, szociális szakok, vagy politikatudomány szakterületen szerzett végzettség
  • társadalomtudományi területen szerzett tudományos fokozat
  • korábbi tapasztalat szakpolitikai, érdekképviseleti munka terén
  • szociális és lakhatási témákban végzett kutatói tevékenység
  • B kategóriás jogosítvány

A meghirdetett pozíció betöltője heti 40 órás, határozatlan idejű munkaviszonyban kerül alkalmazásra.

Jelentkezési határidő:
2014. szeptember 9.

Küldje el részletes szakmai önéletrajzát és motivációs levelét (magyarul és angolul), valamint publikációs listáját a következő e-mail címre: advocacy@habitat.hu

További információ a Habitat for Humanityről: www.habitat.hu, www.habitat.org