A K-Monitor Iroda a közpénzek átlátható felhasználásáért és a korrupció visszaszorításáért küzdő civil szervezet. Alapelvei a függetlenség, az átláthatóság, az integritás és a kritikai szemlélet. A szervezet küldetése egy olyan politikai, gazdasági és társadalmi környezetet megteremtése, amelyben az állampolgárok elutasítják, a hatóságok pedig hatékonyan feltárják, szankcionálják és visszaszorítják a korrupciót.

A K-Monitor Iroda érdekérvényesítési tevékenységéhez keres határozatlan idejű munkaviszonyra főállású, jogász végzettségű munkatársat, 2014 júliusától.

Részletes információk a szervezetről:

www.k-monitor.hu

www.facebook.com/Kmonitor

k.blog.hu

Főbb feladatok:

  • korrupciómegelőzés szempontjából releváns jogszabályok és tervezetek véleményezése, állásfoglalások, szakmai anyagok elkészítése, átláthatósággal, közpénzfelhasználással, nyílt adatokkal kapcsolatos kutatásokban való részvétel
  • részvétel a fenti anyagok kommunikációjában (közlemények, cikkek, blogposztok írása)
  • egyszerűbb okiratok szerkesztése
  • együttműködés a magyar és külföldi partnerszervezetekkel és a pályáztató szervezetekkel

Egyéb feladatok:

  • Közreműködés a szervezet munkájában (adatbázisok fejlesztése/szerkesztése, pályázati anyagok elkészítésében való részvétel)
  • Hazai és nemzetközi konferenciákon, workshopokon való részvétel, előadások tartása
  • Szükség esetén képzések, konferenciák szervezése, lebonyolítása
  • Önkéntesek, gyakornokok munkájának felügyelete

Elvárások:

  • Jogász végzettség
  • Releváns munkatapasztalat
  • Közpénzfelhasználás illetve információszabadság szempontjából releváns témákban való jártasság (pl. közbeszerzés, versenyjog, állami vagyongazdálkodás, átláthatóság, nyílt adatok, pártfinanszírozás stb.)
  • Kiváló kommunikációs és tárgyalókészség  (írásban és szóban egyaránt)
  • Felsőfokú angol nyelvtudás
  • Informatikai megoldások iránti fogékonyság
  • Közéleti témák iránti érdeklődés
  • Önálló és precíz munkavégzés, terhelhetőség

Előnyt jelent:

  • Jogász szakvizsga
  • Újságírói tapasztalat
  • Informatikai tapasztalat (nyílt adatok, applikációk, infografikák stb.)
  • Érdekérvényesítés területén szerzett tapasztalat
  • Hazai vagy nemzetközi civil szervezetnél szerzett munkatapasztalat
  • Kutatói tapasztalat

Munkavégzés helye: Budapest

Kérjük, hogy fényképes szakmai önéletrajzát és motivációs levelét fizetési igény megjelölésével az info@k-monitor.hu címre küldje el!

A jelentkezés határideje

2014. június 15.