Főbb feladatok:

  1. A menekültügyi program projektjeihez és jogi segítő tevékenységéhez kapcsolódó pénzügyi folyamatok irányítása és ellenőrzése, e körben időszaki pénzügyi jelentések és elszámolások készítése, valamint számlák, kifizetések és kifizetési kérelmek kezelése.
  2. A program által benyújtott pályázatok pénzügyi és adminisztratív elemeinek elkészítése, a pályázatírás koordinálása, költségvetési tervek készítése.
  3. Pénzügyi ellenőrzések és projektauditok lebonyolítása.
  4. A program keretében kötött (megbízási, vállalkozási, adományozotti) szerződések előkészítése.
  5. Pénzügyi források proaktív felkutatása, a menekültügyi program és a szervezet pénzügyi tervezésének segítése
  6. Kapcsolattartás a program tevékenységét finanszírozó, illetve lehetséges adományozókkal.
  7. A program tevékenységének operatív támogatása, szükség esetén szervezési és jelentésírási feladatok.

Elvárások:

  1. Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi végzettség
  2. Legalább 3 év releváns munkatapasztalat (pl. pénzügyi vezetőként, projektkoordinátorként, stb.)
  3. Magas szintű, tárgyalóképes, a szakszókincset is magában foglaló angol nyelvtudás írásban és szóban, tapasztalat angol nyelvű levelezésben és jelentések elkészítésében.
  4. Felhasználói szintű számítógépes ismeretek (Word, Excel, Power Point, stb.)
  5. Kezdeményezőkészség, önálló problémamegoldó és döntéshozatali készség
  6. Jó együttműködési készség, rugalmasság
  7. Megbízhatóság, pontosság, hatékonyság
  8. A Magyar Helsinki Bizottság szellemiségével és emberi jogi küldetésével való egyetértés.

Munkavégzés helye: a Helsinki Bizottság budapesti irodája (Budapest, V. kerület)
Munkaszerződés: határozott idejű munkaszerződés, teljes munkaidő (heti 40 óra)
Munkaidő: általában munkanapokon 9:30-17:30 között
Munkaviszony kezdete: 2013. október 14.

Jelentkezés módja és határideje: Jelentkezését a jobs@helsinki.hu emailcímre „pénzügyi koordinátor” tárgymegjelöléssel várjuk, 2013. szeptember 23-ig, magyar és angol nyelvű szakmai önéletrajzzal, és legfeljebb másfél oldalas, angol nyelvű motivációs levéllel, amely tartalmazza a fizetési igényét és két referenciát.