Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

Hogyan éljük meg az európaiságunkat? Mit jelent az Európai Unió polgárának lenni a mindennapokban? Jogokat? Lehetőségeket? Közös történelmi és kulturális gyökereket? A demokrácia gyakorlását? A konferencián, amely a Polgárok Európai Évének egyik kiemelt eseménye, ezekre a kérdésekre keresünk választ az Európa a polgárokért projektek tapasztalatainak megosztásával.

Az Európai Unió Európa a polgárokért programjának célja a polgárok részvételének biztosítása Európa alakításában, az európai identitás erősítése, a tolerancia és egymás kölcsönös megértésének erősítése.

A program elsősorban önkormányzatok és nonprofit és civil szervezetek számára nyújt támogatást olyan nemzetközi együttműködések megvalósításához, melyek lehetőséget teremtenek a különböző országokban, különböző körülmények között élő emberek számára a találkozásra, az őket érintő európai uniós kérdések megvitatására, tapasztalatcserére. A legfontosabb témák között szerepelnek az Unió értékei, a részvétel és a demokrácia, az interkulturális párbeszéd, az európai jólét (munka, társadalmi kohézió és fenntarthatóság), valamint az EU politikák hatása a társadalomra.

Magyarország a program legaktívabb országai közé tartozik, évente mintegy 70 magyar koordinálású projekt nyer támogatást.

A konferencia célja, hogy a széles közönség számára is bemutassuk a projektekben zajló munkát, megosztva a mások számára is értékes eredményeket és tapasztalatokat. A jó példák megismerését, adaptálását gyakorlatias szemléletű beszélgetések, műhelymunkák segítik, ahol számítunk a közönség hozzászólásaira, aktív részvételére.

Tervezett témák:

  • európai identitás és európai értékek
  • az aktív részvétel formái
  • szolidaritás és esélyegyenlőség
  • generációk közötti együttműködés
  • vidékfejlesztés, fenntartható életforma, megújuló energiaforrások

A rendezvény a Polgárok Európai Évének kiemelt eseménye.

A konferenciára várjuk önkormányzatok, civil szervezetek, oktatási intézmények, önkéntességgel foglalkozó szervezetek képviselőit, az európai uniós kérdések iránt érdeklődő aktív polgárokat.

A rendezvényen való részvétel díjtalan, de előzetes regisztráció szükséges. A regisztrációt augusztus második felében nyitjuk meg a Tempus Közalapítvány honlapján.

További, folyamatosan frissülő részletek és előjelentkezés: http://www.tpf.hu/pages/eventlist/index.php?page_id=754

forrás: tpf.hu