Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

1. A támogatás célja

1.1 A) komponens – Tehetség-és Pályatanácsadás

Célkitűzés

Sok ígéretes képességű gyerek és fiatal van, akik adottságaik ellenére nem képesek jó teljesítményre, és akikből - minden igyekezetük ellenére - a pedagógusok sem tudnak annyit érvényre juttatni, mint amennyi lehetőség bennük rejlik. Ennek sokféle, gyakran egy-egy gyereknél egyidejűleg több oka lehet. Egy tehetséges gyermek képességeinek kibontakoztatásában számos akadályozó tényező lehet, mely(ek) hatással lehetnek a tehetség felismerésére és/vagy a jövőbeni pályaválasztásra. Mindemellett a tehetséges gyerek és szülei újból és újból döntések előtt állnak: a megfelelő középiskola, szakma, vagy főiskolai-egyetemi szak kiválasztása nagy felelősség.

A Tehetséghidak Program ezért egy olyan komplex, a tehetséges gyermekek és fiatalok képességeire, belső tulajdonságaira, környezetére, jelenére és jövőjére egyaránt figyelmet fordító tehetség- és pályatanácsadást kezdeményez, ahol a diákok segítséget kapnak az őket akadályozó nehézségek okainak feltárásában és korrekciójában, valamint koruknak megfelelően iránymutatást tanulmányaikkal kapcsolatos döntések meghozatalában.

1.2. B) komponens- Személyiségfejlesztő Program

Célkitűzés

A Személyiségfejlesztő Program a tehetségek személyiségének védelmét, fejlesztését, korrekciós edukatív szolgálatát kívánja betölteni. Ennek értelmében olyan:

  • mentalitást fejlesztő program, mely a tehetségeket arra hangolja, buzdítja, hogy segítséget kérni nem szégyen és a saját problémák feldolgozása jó hatású;
  • átlendítő segítségnyújtás a normatív fejlődési krízisek és hozzájuk társuló akcidentális krízisek megoldásában az egyén és közvetlen környezete /szülők-nevelők/ számára egyaránt;
  • segít megvédeni a tehetséges személyiséget saját öndestruktív tendenciáitól. Stressz kezelési és indulatszabályozási pszicho-edukációval erősíti a személyiség saját megküzdési rendszerét.

2. Rendelkezésre álló forrás

TÁMOP-3.4.5-12-2012-0001 azonosítószámú, „Tehetséghidak Program” című kiemelt projekt.

3. A pályázók köre

A) és B) komponens tekintetében:

  • magyarországi tehetségpontok
  • egyéb tehetséggondozással is foglalkozó (köznevelési) intézmények, civil szervezetek

forrás, bővebben: tehetseg.hu