Az Amnesty International (AI) nemzetközi szervezet, amely az emberi jogok elismertetéséért küzd. Olyan világot szeretne, ahol minden egyes emberre vonatkoznak az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában leírt jogok és a nemzetközi emberi jogi megállapodások. Ennek elérése érdekében a szervezet kutatásokat folytat, majd a feltárt jogsértések megakadályozása érdekében nyomásgyakorláson és mozgósításon keresztül kampányol. Emelett a szervezet tevékenysége hagyományosan többek közt tematikus emberi jogi képzési programokra épül, mivel küldetésének tartja az emberi jogilag tudatos társadalom megteremtését. Mindenfajta kormánytól, politikai ideológiától, gazdasági érdektől és vallástól függetlenek vagyunk, működésünket nagyrészt tagjaink, támogatóink hozzájárulásaiból és magánadományokból finanszírozzuk. Az Amnesty International Magyarország (AIM) a nemzetközi szervezet, irodája Budapesten működik.
Jelenleg Borsod megyében van rendszeres képzési programunk. A képzési koordinátor fő feladatai között szerepel az AIM képzési tevékenységének szervezése, illetve lebonyolítása és a kampánytémákkal való
összehangolása. A képzési koordinátor elsősorban a következő célcsoportoknak szervez képzéseket: AI tagjai, önkéntes képzői, általános iskolai, középiskolai és felsőoktatásban részt vevő diákok és tanáraik valamint sérülékeny vagy mélyszegénységben élő csoportoknak. Ezen túl egyedi felkérés alapján további célcsoportok részére is képzéseket tervezhet és szervezhet, amennyiben ez a szervezet céljainak elérését segíti, és a megfelelő erőforrások rendelkezésre állnak. A képzéseket a koordinátor a kampánytémákkal összehangoltan tervezi.
FŐBB FELADATOK
- célcsoportok és témák szerint lebontott ütemterv kidolgozás
- az AIM Emberi jogi barát iskola tervének kivitelezése
- új képzők kiválasztása és felkészítése, meglévő képzők koordinálása, továbbképzése és képzési tevékenység monitorozása
- képzési anyagok fordítása, adaptálása és új anyagok kidolgozása igény szerint
- képzések igény szerinti meghirdetése, képzési helyszínek, utazás, szállás és szükséges eszközök biztosítása
- beszámolók készítése a nemzetközi mozgalomnak, kapcsolattartás és tapasztalatcsere emberi jogi oktatásban
- kiértékelés: képzési tevékenységek rendszeres kiértékelése
- pályázatíráshoz képzési projektek megtervezése
EGYÉB FELADATOK
- Kapcsolattartás meglévő és potenciális együttműködő partnerekkel, beleértve emberi jogi oktatással foglalkozó civil szervezeteket, illetve tanárokat, esetlegesen állami szervekkel
- Részvétel hazai és nemzetközi találkozókon, konferenciákon, képzéseken
ELVÁRÁSOK
a. szakmai tudás és tapasztalat
- Bizonyítható elkötelezettség az emberi jogok iránt
- Képzési-oktatói tapasztalat
- Emberi jogi ismeretek főleg diszkrimináció és gazdasági, szociális és kulturális jogok területén
b. képességek:
- Határidők betartásának valamint több feladat egyszeri kezelésének képessége
- Mások motiválásának és inspirálásának képessége a társadalmi változások eléréséért
- Utazási rugalmasság
- Konfliktuskezelő készség
- Társadalmi érzékenység
ELŐNYÖK
- Az Amnesty International munkájának ismerete
- Elkötelezettség az emberi jogok iránt és a mozgalom iránt
- Civil szervezeteknél szerzett tapasztalat, munkakörülményeinek ismerete
- Önkéntesekkel való munka
- Magas szintű angol és magyar nyelvtudás
MUNKAFELTÉTELEK
Munkaidő: Heti 40 óra - próbaidő: 3 hónap
Jelentkezés módja:
· Magyar és angol nyelvű CV (maximum 2-2 oldal) valamint magyar és angol nyelvű motivációs levelet a fizetési igény megjelölésével PDF formátumban az alábbí címre várjuk: az office@amnesty.hu, „Képzési koordinátor 2013” email címre. A motivációs levelében térjen ki a mélyszegénység és az oktatás kapcsolatára.
Jelentkezési határidő: 2013.07.26.
Kezdés várható időpontja: várhatóan 2013. augusztus 12., vagy megegyezés szerint
Kapcsolattartó: Gere Zsófia, irodavezető, Amnesty International Magyarország: office@amnesty.hu
Az AI hisz a munkaerőpiacon tanúsított ESÉLYEGYENLŐSÉGBEN. A munkáltatásra vonatkozó döntések során az egyéni érdemeket és a szervezet szükségleteit vesszük figyelembe, nemzeti etnikai, vallási hovatartozásra, származásra, illetve nemre, nemi identitásra, szexuális irányultságra, korra, fizikai vagy szellemi fogyatékosságra, családi állapotra és politikai nézetekre való tekintet nélkül. Az Amnesty International szükség szerint minden megváltozott munkaképességű munkavállalónak és jelentkezőnek megfelelő körülményeket biztosít, abban az esetben, ha a kérdéses személy egyébként biztonságosan el tudja látni a rá szabott feladatokat és a munkához kapcsolódó tevékenységeket, illetve ha ez az ellátás nem ró aránytalan terheket a szervezetre. A kiválasztási folyamat során az esélyegyenlőség biztosításáért a szervezet Elnökség felel.
A pályázatok beérkezését e-mailben visszaigazoljuk, mert a válogatás során a kapcsolattartásra kiemelt figyelmet fordítunk.