Mennyire ismered a jogaidat és mennyire tudsz élni velük a gyakorlatban? Ezen a képzésen azokkal a jogokkal ismerkedünk meg, amelyek segítségével érvényt szerezhetsz érdekeidnek és formálhatod közösséged életét. A képzés során, felteheted majd a kérdéseidet és megtudhatod, milyen szervezetekhez fordulhatsz segítségért jogsértés esetén.
Az online képzésen többek között ilyen kérdésekre keresünk válaszokat:
- Hogyan szabad kritizálnod egy közszereplőt, és mit tehetsz, ha ezért hátrány ért?
- Hová fordulhatsz, ha azért nem vettek fel egy munkahelyre vagy nem kapsz segélyt, mert roma vagy nő vagy, fogyatékkal élsz, esetleg büntetett előéleted van?
- Hogyan tudhatod meg, mire költötte a közpénzt a helyi önkormányzat?
Miért gyere el?
- Elméleti és gyakorlati tudás egyensúlya, könnyen érthető tananyag
- Interaktív, változatos módszerek
- Sokszínű, befogadó és tenni akaró csoport
"Ez a képzés megmutatta, hogy hogyan lehet a sokszor száraznak tűnő jogot kellemes, érthető köntösben, gyakorlatiasan átadni." – egy korábbi résztvevő
Kiket várunk?
Olyan önkénteseket, aktivistákat vagy a közösségi munka iránt érdeklődő embereket várunk, akik a társadalmi igazságosságért dolgoznak. Előnyben részesülnek azok, akik maguk is valamelyik hátrányos helyzetű csoport tagjai. A képzésen való részvételhez előképzettség nem szükséges.
Hol?
Online Zoom találkozókon tartjuk a képzést, amihez szüksége lesz a résztvevőknek kamerával és mikrofonnal ellátott telefonra vagy számítógépre és stabil internetkapcsolatra.
Mikor?
- Február 26. (péntek) 16:30-19:30
- Február 27. (szombat) 15:00-18:00
Kérjük, csak akkor jelentkezz, ha az összes alkalmon részt tudsz venni!
Facebook esemény: www.facebook.com/events/3924190290944962/
Jelentkezés az alábbi linken vagy az oldal alján található űrlapon 2021. február 13-ig: https://forms.gle/ztVzapMbqpjAhGpT9
A képzést tartják:
Szabó Attila: Jogász, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) munkatársa. Két éve foglalkozik politikai szabadságjogok védelmével. Ez idő alatt elsősorban a választási részvételhez, az információszabadsághoz, a gyülekezési szabadsághoz és a szólásszabadsághoz kapcsolódó ügyekben nyújtott jogi segítséget a TASZ-hoz forduló polgároknak.
Tillinger Zsófia: Jogász, nemzetközi kapcsolatok szakértő, a Demokratikus Ifjúságért Alapítvány projektvezetője és képzője. Közel hat éve foglalkozik demokratikus készségek fejlesztésével és a fiatalok hatékony érdekérvényesítésével. Legfőbb érdeklődési területei a nemzetközi jog, az emberi jogok és a jogtudatosság-növelés.
A képzésen a részvétel ingyenes, de ha be tudod fizetni a 10.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek.
Kapcsolat: www.kozeletiskolaja.hu, kozeletiskolaja@gmail.com, 0620 550 1561