Ahhoz, hogy teljes jogú állampolgárként élhessünk, fel kell ismernünk a saját erőnket és meg kell tanulnunk használni azt.Ezen a képzésen a résztvevők megismerkedhetnek az érdekvédelmi akciók és kampányok szervezésének módszereivel és eszközeivel.
A kétnapos képzésen ilyen kérdésekre keresünk megoldásokat:
- Hogyan épül fel egy érdekvédelmi kampány?
- Hogyan tudunk akciókkal és kampánnyal bázist és szövetségeket építeni?
- Sajtótájékoztató, flashmob, performasz, tüntetés. Melyiket mire használjuk?
- Hogyan osszuk meg a felelősséget és a munkát a szervezés során?
Miért gyere el?
- Gyakorlatban tapasztalt képzők
- Interaktív, változatos módszerek
- Gyakorlatorientált képzés, ahol olyan tudást szerezhetsz, melyet azonnal hasznosítani tudsz
- Sokszínű, befogadó és tenni akaró csoport
Kiket várunk? Olyan önkénteseket, aktivistákat vagy a közösségi munka iránt érdeklődő embereket várunk, akik a társadalmi igazságosságért, a valódi demokráciáért, a környezet védelméért, a helyi lakosok vagy munkavállalók jogaiért vagy bármely kisebbségi csoport érdekeiért dolgoznak. Előnyben részesülnek azok, akik maguk is valamelyik hátrányos helyzetű csoport tagjai, illetve ha egy szervezetet többen képviselnek a képzésen.
„Ez jelenleg a legjobb hely, ahol az érdekérvényesítésről tanulhatsz. Aktív állampolgároknak kötelező!” – korábbi résztvevő
Mikor? 2020. február 22-23. (szombat-vasárnap) 10-18 óra
Hol? Auróra közösségi ház (Budapest 1084 Auróra utca 11.)
Jelentkezés és további információ az itt található űrlapon 2020. február 5-ig.
Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/2684324678323229/
A képzést tartják:
Udvarhelyi Tessza: Kulturális antropológus és környezetpszichológus, a Közélet Iskolája alapítója. Közel 20 éve dolgozik civil szervezetekkel és társadalmi mozgalmakkal, mélyen elkötelezett a társadalmi igazságosság mellett. Aktivista és érdekvédelmi tapasztalatait A Város Mindenkié csoportban szerezte, a Mártát a Magdolnának és a Pikót Polgármesternek kampányok koordinátora volt.
Homoki Andrea: Közösségszervező és aktivista. A Civil Kollégium Alapítvány jóvoltából két vidéki kisvárosban, Gyálon és Vecsésen várospolitikával és közszolgáltatásokkal foglalkozó csoportok közösségszervezője. Az Eleven Emlékmű- az én történelmem önkéntes aktivistája. A székesfehérvári Hóman Bálint szobor elleni tiltakozás egyik koordinátora volt. Jelenleg közösségi vezetőknek és közösségszervezőknek szóló CKA-s oktatási programok rendszeres képzője.
A képzésen a részvétel ingyenes, de ha be tudod fizetni a 20.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek. A képzés alatt ebédet, valamint szükség esetén gyermekfelügyeletet utazási támogatást és szállást is biztosítunk. A képzés helyszíne fizikailag akadálymentes.
Kapcsolat: www.kozeletiskolaja.hu, kozeletiskolaja@gmail.com, 06209571610 (Fernengel Ági)
Ez a képzés az ÉRDEKVÉDELEM MESTERFOKON sorozat része. Önmagában is hasznos, de elvégezheted mellé az alábbi képzéseinket is, hogy az érdekvédelem mestere legyél:
- Polgári engedetlenség képzés - május 16-17.
- Társadalmi mozgalmak és a hatalom képzés - június 6-7.
forrás: kozeletiskolaja.hu