A rendezvényen szeretettel várjuk a települések, a helyi hatóságok vagy az ezeket képviselő szervezetek képviselőit, civil szervezeteket, valamint mindazokat, akik az Európa a polgárokért programban kívánnak pályázatot benyújtani, és már konkrét projektötletük is van.

A rendezvény során szó lesz az új programról, a változásokról, újdonságokról, a pályázati feltételekről, a pénzügyi tudnivalókról, valamint a résztvevők gyakorlati információkat kaphatnak a pályázat beadásáról és a bírálatról.

A szeminárium során részletesen áttekintjük a pályázatok beadásának menetét és a pályázati űrlapot is, hogy senkiben ne maradjanak kérdések a kitöltésével kapcsolatban.

A rendezvény helyszíne: Tempus Közalapítvány (1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.)

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Felhívjuk figyelmüket, hogy a január 30-ai rendezvény tartalma megegyezik a február 4-i rendezvényével, kérjük, az Önnek megfelelőbb időpontra jelentkezzen!

Program

9.30-10.00 Regisztráció

10.00-11.30 Az új program áttekintése, legfontosabb változások, újdonságok, pályázás feltételei

11.30-12.15 Pénzügyi tudnivalók: támogatott tételek, igényelhető támogatás, utalás módja

12.15-12.45 Szünet

12.45-13.45 A pályázat benyújtása, az elektronikus űrlap kitöltése

13.45-14.00 Kérdések, válaszok

Európai emlékezet – a program a modernkori Európa történelmében létrejött önkényuralmi rendszerek (különösen, de nem kizárólag a holokauszthoz vezető nácizmus, a fasizmus, a sztálinizmus és a totalitárius kommunista rezsimek) kialakulásának okait vizsgáló, valamint az említett rezsimek által elkövetett bűnök áldozataira való emlékezést szolgáló projekteket, illetve a közelmúlt európai történelmének más meghatározó pillanatait és mérföldköveit érintő projekteket támogatja.

Testvérvárosi találkozók – testvértelepülések polgárainak találkozóját támogatja a program. A polgárok mozgósítása helyi és uniós szinteken az európai uniós politikai intézkedések megvitatására ad lehetőséget, ezzel is elősegítve a polgári részvételt az európai uniós döntéshozatali folyamatokban. Lehetőséget kínál a társadalmi szerepvállalás erősítésére és az önkéntesség népszerűsítésére európai uniós szinten.

Városok hálózatai – azon településeknek és szervezeteknek nyújt támogatást, melyek hosszú távú együttműködésben dolgoznak együtt egy közös témán, hálózatokat hozva létre, ezáltal is növelve az esélyét egy fenntartható együttműködésnek.

Civil társadalmi szervezetek által kezdeményezett projektek – azon projekteket támogatja a program, melyek során a polgárok olyan témákat dolgoznak fel, melyek közvetlen kapcsolódnak az európai uniós szakpolitikákhoz, lehetőséget teremtve ezáltal a közvetlen részvételre a döntéshozatali folyamatokban. A támogatott tevékenységek magukba foglalják a társadalmi szerepvállalás és szolidaritás előmozdítását, a vélemények összegyűjtését, és az önkéntességet.

forrás: tpf.hu