A pályázat célja, hogy alacsony küszöbként azon civil szervezetek számára is elérhetővé tegye a professzionális szervezet- és vezetőfejlesztést, akik anyagi lehetőségeikből adódóan eddig ezt nem engedhették meg maguknak, esetleg nem is álmodtak erről, vagy eddig még nem szavaztak bizalmat ilyen szolgáltatások igénybevételéről.
A pályázat során előnyben részesítjük
- azon civil szervezeteket, akik stratégiájuk újrafogalmazásával, vagy más módon szeretnének felkészülni a válság hatására és következményeire,
- a társadalmi vállalkozásokat,
- a tanári, szülői szervezeteket, csoportokat, közösségeket.
Lehetséges fejlesztési témák, területek a pályázat keretében
- stratégia- és jövőképalkotás
- vezetésfejlesztés
- vezetőképzés – tréning, tréningsorozat, vezetői coaching
- együttműködésfejlesztés, csapatépítés
- készségfejlesztő tréningek (kommunikáció, konfliktuskezelés, tárgyalástechnika, prezentáció, változáskezelés, projektmenedzsment stb.)
- személyes fejlesztés, tanácsadás
- egyéni- és csoportos coaching, teamcoaching
- szervezeti felépítés kialakítása / átalakítása
- belső folyamatok kialakítása és/vagy fejlesztése
- komplex fejlesztési folyamat
- változásmenedzsment, szervezeti változások támogatása
- egyéb
A fejlesztési alkalmakat/folyamatot a pályázó igényei/szükségletei és vállalása alapján vele közösen alakítjuk. Fontos, hogy mind a szervezet vezetői, mind a munkatársak elkötelezettek legyenek a fejlesztés iránt, valamint, hogy a szervezet biztosítsa a szükséges saját erőforrásokat, és vállalja a kért önerőt.
Jelentkezési határidő: 2024. január 21. éjfél
A pályázat nyertesei 2024. március 1. és 2025. február 28. között vehetik igénybe a fejlesztési szolgáltatást.
A támogatás formája és mértéke
Egy pályázó 1-10 tanácsadói napra pályázhat. (A tanácsadói nap egy tanácsadó egy munkanapját jelenti. Amennyiben két tanácsadó dolgozik a szervezettel egy adott napon, az két tanácsadói napnak számít.)
2024-től minden pályázó szervezettel 10 tanácsadói napot magában foglaló keretre szerződünk, amely keretet a pályázó nem kell, hogy kimerítse, ugyanakkor ez a keret lehetőséget biztosít arra, hogy a kezdetben rövidnek tűnő, de több támogatást igénylő folyamatok is azzal a meggyőződéssel záruljanak le, hogy a fejlesztés a kívánt változást, hatást elérte.
A nyertes szervezetek támogatása úgy valósul meg, hogy a professzionális szakemberek önkéntesen, a szervezetekkel, azok ügyével való szimpátia alapján dolgoznak együtt a nyertes pályázókkal. Az Alapítvány a tanácsadói tevékenység elismeréseként a jelképes napidíjat az erre a célra elkülönített keretéből kiegészíti. A pályázat megvalósulását így szakértelemmel, anyagi forrással és a programokhoz szükséges eszközökkel támogatjuk.
A nyertes pályázók ezen felül anyagi támogatásban nem részesülnek.
Az elvárt önerő mértéke 35 000 Ft/tanácsadói nap. A pályázóktól önerő vállalását kérjük, mert tapasztalatunk szerint a saját teherbíráshoz illeszkedő önerő elősegíti a szervezet „tudatos megrendelőként” való működését, erősíti a saját fejlődéséért, változásáért való felelősségvállalást.
A megvalósuláshoz szükséges egyéb feltételeket a fejlesztésben részt vevő szervezet biztosítja – pl. helyszín/terem, szállás, ellátás, a résztvevők ideje, jelenléte, a tanácsadók szállása, ellátása, útiköltsége.
Jelentkezés
Pályázni a pályázati adatalap kitöltésével lehet. Kérünk továbbá egy kreatív bemutatkozást, amely a pályázó szervezet
- küldetését,
- múlt évi tevékenységét,
- vezetőit, munkatársait, önkénteseit
mutatja be, és kitér
- a támogatási igény hátterére
- az elérendő eredményre, a fejlesztés várható/remélt hatására.
A kreatív bemutatkozás formája lehet: háromperces videó, legfeljebb 10 diából álló ppt, prezi, vagy bármilyen egyéb kreatív anyag. A fájlt vagy az elérhetőségi linket a hello@flowalapitvany.hu e-mail-címre várjuk. A pályázatok beérkezésének határideje: 2024. január 21. éjfél
Elbírálás
Civil szervezetek, egyesületek, alapítványok és egyéb nem forprofit szervezetek (csoportok, közösségek) pályázatát várjuk, amelyek a magyar társadalom fejlődéséért tevékenykednek valamilyen módon. Politikai pártok, politika közeli mozgalmak és szervezetek pályázatát nem támogatjuk.
A pályázatokat a Flow Alapítvány vezetőiből és kuratóriumából álló bizottság bírálja el. Az Alapítvány 2024-ben összesen maximum 10 fejlesztési folyamat megvalósulását tudja támogatni.
Az elbírálás fő szempontjai:
- a pályázó szervezet mérete, társadalmi hatása, elköteleződése az ügy mellett és többek között anyagi lehetőségei,
- a szervezet korábbi szervezetfejlesztési tapasztalatai, és jelen fejlesztési igényének háttere (előnyben részesülnek azok a szervezetek, akik még nem vettek részt a NonProfitok Flow-ban pályázat keretében szervezetfejlesztési folyamatban),
- a benyújtott pályázat – a teljeskörűen kitöltött kérdőív és a kreatív bemutatkozás – mennyiben tükrözi a szervezet elkötelezettségét a saját fejlődéséért,
- az elbírálásnál előnyt jelent a legutóbbi éves beszámoló csatolása.
A pályázókat legkésőbb 2024. február 20-ig értesítjük a pályázatuk elbírálásáról.
A pályázók bővebb tájékoztatást a hello@flowalapitvany.hu e-mail-címen kérhetnek.