A Magyar Helsinki Bizottság Jogállamiság Programja jogász projektmunkatársat keres

A Magyar Helsinki Bizottság Magyarország egyik vezető emberi jogi civil szervezete. Alapértékeink a demokratikus jogállam, a tisztességes eljárás, a kínzás, embertelen bánásmód és hátrányos megkülönböztetés tilalma és a menekültek védelme. Céljainkat jogi segítségnyújtással, stratégiai pereskedéssel, képzéssel, valamint a hazai és nemzetközi közvélemény tájékoztatásával érjük el. Működésünket az Európai Unió, az ENSZ különböző szervezetei, továbbá számos magánalapítvány támogatja.

 Milyen feladatra keresünk:

A jogász projektmunkatárs a Magyar Helsinki Bizottság budapesti irodájában, heti 40 órában vesz részt a szervezet Jogállamiság Programjának munkájában. Ennek keretében a Program szakmai koordinátorának közvetlen irányításával a munkatárs feladatai:

  1. Egy az Európai Bizottság által finanszírozott, 2025 őszéig tartó nemzetközi kutatási és kapacitásfejlesztési projekt magyarországi végrehajtásának koordinálása. Ennek keretében a munkatárs:
  • Megszervez és előkészít egy nemzetközi szakmai eseményt civil szervezetek számára és részt vesz a projekthez kapcsolódó egyéb szakmai rendezvényeken;
  • Koordinálja a projekt keretében készülő két angol nyelvű kutatási/képzési anyag létrejöttét és azokhoz tartalmilag is hozzájárul;
  • Biztosítja a projekt hazai megvalósulását (a vállalások teljesülésének figyelemmel kísérése, projektbeszámolók elkészítése, kapcsolattartás a projekt nemzetközi koordinátorával, pénzügyi és adminisztratív munkatársakkal, valamint külső szakértőkkel stb.).
  1. A Jogállamiság Program keretében végzendő további feladatok:
  • Kutatási és elemzési feladatok (pl. jogszabályelemzés, esetjogkutatás, közérdekű adatkérések összeállítása és feldolgozása), részvétel kutatási jelentések írásában magyarul és angolul;
  • Magyar és angol nyelvű jelentések írása hazai és nemzetközi fórumok számára (ügyfélképviselet nélkül);
  • Részvétel hazai és külföldi szakmai eseményeken, előadások tartása;
  • Együttműködés a szervezet egyéb egységeivel és munkatársaival.

Milyen munkatársat keresünk:

  • Magyarországon szerzett jogi végzettséggel és legalább két év szakmai tapasztalattal rendelkezik;
  • Magyarul anyanyelvi szinten, angolul magabiztosan és magas szinten ír, ért és beszél;
  • Pontos, alapos, jó kommunikációs és elemzőkészséggel rendelkezik;
  • Jó szervező és van szervezési tapasztalata;
  • A jogi kutatási/elemzési feladatok mellett koordinációs/adminisztratív feladatokat is örömmel végez;
  • Felhasználói szinten hatékonyan kezeli az irodai számítógépes alkalmazásokat (Word, Excel, PowerPoint stb.);
  • Képes hatékonyan működni egy civil szervezet és egy kis létszámú csapat tagjaként;
  • Közéleti érdeklődésű és elkötelezett a Magyar Helsinki Bizottság küldetése és értékrendje mellett.

Amit kínálunk:

  • Folyamatos tanulási, fejlődési lehetőség;
  • Munkavégzés egy sokoldalú, inspiráló környezetben;
  • Nemzetközi kapcsolatteremtési lehetőségek;
  • Egy elkötelezett és dinamikus csapat, támogató légkör, jó hangulatú belvárosi iroda;
  • Kötetlen munkarend.

 A munkaviszony kezdetének tervezett időpontja: 2024. december.

 A jelentkezés menete:

  • A pályázatokat kizárólag e-mailben a jobs@helsinki.hu e-mail-címen fogadjuk. Tárgymegjelölés: Jogállamiság Program jogász projektmunkatárs – [pályázó neve].
  • Jelentkezési határidő: november 7. A pályázatokat folyamatosan értékeljük.

A pályázat tartalmazza a jelölt angol nyelvű önéletrajzát, legfeljebb 500 szavas motivációs levelét, nettó fizetési igényét, valamint két szakmai referenciaszemély nevét és elérhetőségét (e-mail, telefon). Motivációs levelében kérjük, hogy a következőkre válaszoljon: a) Miért szeretne a Magyar Helsinki Bizottságnál dolgozni? (magyarul); b) Milyen olyan tudással vagy gyakorlati tapasztalattal rendelkezik, ami alkalmassá teszi önt erre a feladatra? (magyarul); c) Mik ön szerint a legfontosabb jogállamisággal kapcsolatos jelenlegi problémák Magyarországon? (angolul)