ukrán-magyar nyelvtudással
Kezdési dátum amint lehetséges
Szerződés teljes munkaidős, határozott idejű munkaszerződés 2025.április 30-ig
Munkabér bruttó 512 397 Ft/hó
Helyszín Budapest, alkalmanként győri utazással
MIT TESZÜNK GLOBÁLISAN ÉS EURÓPÁBAN?
A Terre des hommes Alapítvány (Tdh) Svájc vezető gyermekjogi szervezete. Székhelye Lausanne-ban, irodája pedig Zürichben található. 2022-ben világszerte 2,6 millió gyermeknek nyújtottunk segítséget, és olyan embereket képeztünk ki, akik további 4,5 millió fiatalt és közösségüket támogatták.
A 2006-ban alakult magyarországi Terre des hommes Regional Hub támogatást és tanácsadást nyújt a többi európai Tdh-irodának, valamint központi szerepet tölt be a regionális projektek irányításában, melyeket partnereivel együtt valósít meg. 2022 áprilisától a szervezet vészhelyzeti programot indított a Magyarországra menekült ukrán gyermekek és családjaik megsegítésére.
Európában közös erőfeszítéseink két fő programterületre összpontosulnak: egyrészt arra, hogy a migráció által érintett gyermekek és fiatalok jogait tiszteletben tartsák, másrészt pedig elősegítjük az inkluzív igazságszolgáltatáshoz való hozzáférésüket.
Ezen törekvéseket a több mint 40 szakemberből álló lelkiismeretes csapatunk közös igyekezete teszi lehetővé a gyermekvédelem, migráció, igazságszolgáltatás, menedzsment, monitoring és értékelés, kommunikáció, emberi erőforrások és pénzügy területén. Tevékenységeinkben kulcsszerepet játszik a gyermekvédelmi szakértelem.
A Building Bridges Projekt
A Building Bridges egy 18 hónapra kiterjedő projekt, amelynek célja az ukrán menekültek jóllétének és integrációjának támogatása Romániában és Magyarországon. A projekt tevékenységei mindkét országban három-három helyszínen zajlanak: Magyarországon Budapesten, Győrött és Debrecenben, Romániában pedig Bukarestben, Brassóban és Konstancában.
A projekt elsősorban az Ukrajnából menekült gyermekekre, 25 év alatti fiatalokra és családjaikra fókuszál, ugyanakkor célja az őket körülvevő gyermekvédelmi és oktatási szakemberek kapacitásfejlesztése is. A projekt az eddigi, krízishelyzetre reagáló segítségnyújtás helyett, hosszabb távú, a menekültek integrációját és önellátását elősegítő megoldásokra törekszik. A projekt jelentős része közösségi tereinkben, vagyis RIF-ekben (Reziliencia Fejlesztő és Innovációs Foglalkoztató Központ) valósulnak meg.
Feladatok
A közösségi animátor segíti a RIF-ben dolgozó munkatársak munkáját és aktívan részt vesz a foglalkozások megszervezésében és lebonyolításában.
Munkája során betartja a Tdh Magatartási kódexének előírásait és biztosítja a Gyermekvédelmi irányelvek betartását. A Tdh „Child Safeguarding” szabályaival (gyermekvédelmi politikájával) összhangban végzi munkáját biztonságos környezetet teremtve így a foglalkozásokon.
A közösségi animátor feladatai:
|
||
|
· Biztosítja a fordítást ukránról magyarra vagy magyarról ukránra a RIF workshopok és egyéb RIF tevékenységek során. · Felügyeli a közösségi tér biztonságosságát. · Segédkezik a RIF-berendezések karbantartásában. · Betartja és biztosítja a Tdh adminisztratív és logisztikai szabályait és eljárásait. · Segít a foglalkozások tervezésében és azok lebonyolításában. · Segíti a foglalkozáson résztvevőket a szoftverek (főként 2D és 3D tervezőszoftverek) és gépek (3D nyomtató, lézervágó, digitális varrógép, CNC-malom stb.) kezelésében. · Segédkezik a leltározásban. · A projektesemények során készített fotókat rendszerezi. · Biztosítja a felelősségi körébe tartozó workshop(ok) megfelelő kommunikációját és átláthatóságát. · Támogatja az adatgyűjtési folyamatokat. · Bármilyen egyéb, műhelymunkával kapcsolatosan felmerülő feladat.
|
|
Végzettség
Releváns területen szerzett (vagy folyamatban lévő) felsőfokú végzettség
Képességek és készségek
- Nagyon jó szóbeli és írásbeli készségek magyar és ukrán nyelven;
- Képesség a foglalkozásások megtartására;
- Jó elektronikai ismeretek;
- Érdeklődés az innovatív megoldások iránt;
- Nagyon jó szervezőkészség és figyelem a részletekre;
Előnyt jelent
- Gyermekek és fiatalok (különösen a hátrányos helyzetű közösségekből származó vagy hátrányos megkülönböztetésnek kitett gyermekek) hasonló projektekben való részvételével kapcsolatos tapasztalat.
- 2D és/vagy 3D tervező szoftverek ismerete
- 3D nyomtató ismerete, érdeklődés a technológiai fejlesztések iránt
Egyéb elvárások
- Elkötelezettség a befogadás és a sokszínűség iránt
- Dinamikus, lelkes és kreatív
- Rugalmas
- Tapintatos és diplomatikus
- Türelmes, kedves személyiség
A jelentkezés módja
Amennyiben ez a pozíció felkeltette érdeklődését, kérjük küldje el magyar és/vagy angol nyelvű önéletrajzát és motivációs levelét a hun.hr@tdh.org e-mail címre. Kérjük, a motivációs levélben jelölje meg a leghamarabbi kezdési időpontját is.
Nagyszámú jelentkezés esetén a Tdh nem tud minden jelentkezőnek egyénileg válaszolni. Felhívjuk figyelmét, hogy csak a kiválasztott pályázókkal vesszük fel a kapcsolatot.