A Közélet Iskolájában azért dolgozunk 2014 óta, hogy megerősítsük az állampolgári részvétel kultúráját Magyarországon és támogassuk a kirekesztett társadalmi csoportok tagjait abban, hogy állampolgári jogaikat valódi tartalommal tölthessék meg. Az Iskola fő tevékenységei az állampolgári oktatás, a részvételi akciókutatás és a stratégiai tervezés. Eddigi munkánkról itt lehet többet olvasni.

Pénzügyi munkatársat keresünk, aki teljesjogú csapattagként vesz részt a munkánkban. Olyan jelentkezőket várunk, akiknek már van valamennyi tapasztalatuk pénzügyi munkával, de nem feltétlenül a civil szférában, és akár a Közélet Iskolájában tanulnak majd bele a civil szervezeti pénzügyi vezetésbe. Az új munkatárs a meglévő pénzügyi munkatársak mellett tanul majd bele a feladataiba, és fokozatosan veszi át őket. Olyan munkatársat keresünk, aki lát perspektívát a pénzügyi munkában, és hosszabb távon tervez a szervezetben pénzügyi vezetői feladatokat végezni.

Olyan embert keresünk, aki elkötelezett a társadalmi igazságosság, az egyenlőség és a szolidaritás értékei mellett, hisz a kritikai gondolkodás, a politikai részvétel és aktivizmus erejében.

Az Iskola irodája Budapesten van, ám emellett rendszeresen tartunk képzéseket, programokat más városokban is. A munkatársak részben otthon, részben az Auróra Közösségi Házban található irodában dolgoznak. Mindannyian kötetlen munkaidőben dolgozunk, ezért számunkra egyszerre fontos a rugalmasság és a fegyelmezettség a munkában.

A teljesállású pénzügyi munkatárs fő feladatai a következők:

  • az Iskola rövid és hosszú távú pénzügyeinek tervezése, a költségvetés követése és beszámolók készítése,
  • a szervezet napi pénzügyi adminisztrációja, számlák és szerződések kiállítása és kezelése,
  • pályázatok költségvetésének elkészítése, nyomon követése, majd pénzügyi elszámolása,
  • kapcsolattartás a könyvelővel és a bérszámfejtővel,
  • kapcsolattartás hazai és külföldi partnerekkel pénzügyi kérdésekben,
  • napi adminisztratív feladatok támogatása.

Olyan munkatársat keresünk, aki rendelkezik az alábbi készségekkel, tudással és tapasztalatokkal:

  • tapasztalat valamelyik területen: pénzügyi, számviteli vagy munkaügyi,
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás (írásban és szóban),
  • Microsoft Excel magabiztos használata,
  • jó időkezelés, pontosság,
  • egyaránt szeret és tud csapatban és önállóan is dolgozni,
  • előnyt jelent a civil szervezetben szerzett tapasztalat.

Fizetés (heti 40 órás állás, határozatlan idejű munkaviszonnyal): bruttó 584.800 Ft/hó (nettó 388.892 Ft/hó (esetleges vonatkozó kedvezmények nélkül))

Jelentkezés: 2024. október 31-ig az allas@kozeletiskolaja.hu címre elküldött magyar nyelvű önéletrajzzal és motivációs levéllel.

A kiválasztás folyamata:

  • önéletrajz és motivációs levél beküldése – határidő: 2024. október 31.
  • személyes interjúk: 2024. november 5. vagy 7-e, valamint a jelentkezési határidő előtt leadott jelentkezések esetén már októberi interjúidőpontokat is ajánlunk majd
  • a személyes interjúk után egy feladatot is kapnak a jelentkezők, amely otthon elvégezhető pár napos határidővel
  • munkakezdés időpontja: 2024. november

További információallas@kozeletiskolaja.hu