Ha vannak a nonprofit szervezetedben nemformális tanulási alkalmak, akkor fontos azon elgondolkodni, hogyan lehet időről időre ezeket megújítani, hogyan lehet „eladhatóbbá” és népszerűbbé tenni. Ismerd meg a tanulási eredmények használatát, hogy illeszkedjen a kínált nemformális képzés az európai trendekhez, hogy váljon érthetőbbé a célcsoportod felé.

Ismerd meg azokat a képzésfejlesztési lépéseket, amelyek segítenek a hatékonyság elérésében, és amelyek az egész tanulási folyamatot a résztvevők szempontjából vizsgálják. Ehhez a tanulási eredmények korszerű használatát ajánljuk a tanulási folyamat tervezésében és folyamatában.

Miről lesz szó?

  • tanulási eredmény alapú szemlélet, tanulási eredmények értelmezése
  • nemformális tudásfejlesztés sajátosságai és az EU irányok
  • tanulási alkalmak tervezése lépésről lépésre
  • avatár és perszóna a képzéstervezés szempontjából
  • képzési célok, tanulási eredmények és képzési folyamat összefüggései
  • jó gyakorlatok és példák a civil szervezetek képzéseiből.

A workshopot ajánljuk képzésfejlesztőknek, képzésszervezőknek, trénereknek, oktatóknak, akik a résztvevőközpontú, kimenetfókuszú tanulási megközelítést szeretnék bevezetni szervezetükben. Emellett hasznos lehet olyan pályázatíróknak, akik a pályázataikban a tanulási eredmények szakszerű megfogalmazására törekszenek. A workshopon kerül publikálásra egy segédanyag a nemformális tanulási alkalmak tervezéséhez, amely ingyenesen elérhető.

Workshopvezető: B. Balogh Edit civilfejlesztő

Jelentkezési határidő: 2024. december 3.

A WORKSHOP INGYENES, de regisztrációköteles.

Regisztráció a workshopra: https://forms.gle/oRkfe5te46QxYhvQA

A workshop minimum 8 fő jelentkezése esetén indul.