Légy te a társadalmi változás motorja!
Csatlakozz a legjobb közösségszervezőkhöz!
Évtizedes tapasztalatunkból tudjuk, hogy egy-egy képzésünk jó alapot adhat a közösségszervezés eszközeinek elsajátításához, de valódi fejlődést a gyakorlati munka, a tereptapasztalat és a mentori segítség ad.
A már ismert képzéseinket valódi terepi gyakorlattal kiegészítve 132 órás csomagot állítottunk össze, amelyben három és öt napos elmélyült szakmai képzés mellett 32 órányi gyakorlatszerzési lehetőséget és tapasztalatcserét biztosítunk partner-szervezeteknél és a CKA Család tagszervezeteinél.
Az egy év során lehetőséged lesz arra, hogy professzionális képzéseken tanulj a CKA tapasztalt szakértőitől és közösségszervező trénereitől és terepen is együtt dolgozzatok.
Célunk, hogy a program végére a közösségszervező szakma részévé válj.
Egy éves közösségszervező (közösségi érdekérvényesítő) program
A jelentkezés feltétele:
- a jelentkezési lap kitöltésével kéred felvételedet az egy éves programba és az indokaidat egy motivációs levélben összefoglalod (max. 3000 karakter);
- már van valamilyen aktivista, önkéntes, civil tevékenységed vagy valamely társadalmilag hátrányos helyzetben lévő csoporttal dolgozol vagy dolgoztál;
- vállalod az elméleti képzéseken és a gyakorlaton való részvételt az egy éves folyamatot;
- érettségi (kivétel kérelemre).
Felvétel:
A jelentkezők egy felvételi beszélgetésen vesznek részt, melynek témája a jelentkező eddigi civil tevékenysége, a társadalmi igazságosság iránti elköteleződése. A bizottság az interjú és a benyújtott anyagok alapján dönt.
A program elméleti képzései (100 óra)
Az elméleti képzések között három kötelező elem szerepel:
- Bevezetés a közösségszervezésbe CKA képzés (24 tanóra, 3 nap)
- A közösségi érdekérvényesítés alapjai CKA képzés (40 tanóra, 5 nap)
- Csoportdinamika CKA képzés (24 tanóra, 3 nap)
A 3 és 5 napos képzéseink a Kunbábonyi Képzési Központunkban valósulnak meg. Péntektől vasárnapig, illetve péntektől keddig.
Amennyiben a jelentkező 2019. január 1‑je után elvégezte a Közösségi vezető 24 órás képzést, akkor ezt a képzést nem kell újra elvégeznie. A 40 órás Közösségi érdekérvényesítés képzésre ez a felmentés nem vonatkozik, mert annak tartalma és struktúrája új elemekkel bővült.
A három kötelező mellett 12 óra választható képzés és közösségszervező program is szerepel, amelyet a résztvevő szabadon kombinálhat a felajánlottak közül.
- SzerTár (átlagosan 3 órás, műhelymunka, esetenként on-line);
- Kommunikáció (6 tanórás on-line képzés, 1 alkalom ősszel);
- Fundraising (6 tanórás on-line képzés, 1 alkalom ősszel);
- Országos Közösségszervező Találkozón való részvétel, nyáron.
Gyakorlaton való részvétel (32 óra)
Gyakorlaton az vehet részt, aki már elvégezte legalább a Bevezetés a közösségszervezésbe c. képzést.
A gyakorlati felkészítés és tapasztalatszerzés folyamán egy szervezettel fogsz együtt dolgozni egyeztetett időbeosztással, mentori támogatással, melynek során az alábbi célokat teljesítheted:
- a közösségi érdekérvényesítést végző csoport munkájának megismerése;
- közösségi érdekérvényesítő folyamat fázisainak megismerése;
- mobilizálás, toborzás, kopogtatás;
- kampányok (sikeres kampányt ismerhetsz meg, mi a nyert ügyek titka, hogyan lehet eredményt elérni);
- közösségszervező munkája munkavégzés közben;
- CKA és más közösségszervezést végző szervezetek megismerése (rövid látogatásokon).
A gyakorlatnak helyet adó civil csoportok, szervezetek a CKA szerződéses partnerei. A gyakorlati folyamatban egy mentor végig a segítségedre lesz.
A résztvevőknek a kötelező képzések és a gyakorlat végzése során előrehaladásukról számot kell adni a képzéseken tanultakról, a gyakorlat során tapasztaltakról írásbeli visszajelzés, napló formájában és a közösségszervező trénerével, mentorával folytatott konzultáció során.
A kötelező képzések és a gyakorlat elvégzése után a résztvevő pályázhat a Civil Kollégium Alapítvány által kiírandó „Kampányszervíz” támogatására, amely anyagköltség, eszköz és közösségszervezői munkadíj finanszírozására adhat lehetőséget.
A program költsége, fizetés:
Az 1 éves program egy főre jutó költsége szervezetünk számára 500 000 Ft, amely tartalmazza az összes képzés díját (bentlakásos képzések esetén a szállás, ellátás költségét), a mentori támogatást és a szervezéshez kapcsolódó költségeket.
A résztvevőnek ebből legalább 150.000 Ft-ot kell fizetnie, amelyet több részletben is megtehet. Különösen indokolt esetben ez alól felmentést tudunk adni, amelyet kérelmezni kell.
Amennyiben lehetőséged van a teljes, vagy a minimálisnál több térítési díj fizetésére, azzal azt segíted, hogy további hasonló programokat szervezhessen a CKA.
Mindenkivel, akit a programba felvettünk egyéni megállapodást kötünk a részvételről és a fizetési feltételekről.
Mikor indul a képzés?
A képzés azzal indul hogy valaki részt vesz a közösségi vezető képzéseinken, ennek 3 esete lehet:
- már elvégezted 2019 óta
- most fogsz részt venni rajta:
- 2023. február 17–19. vagy
- 2023. április 14–16.
Jelentkezési határidő legkésőbb:
2023. március 10. éjfélig
Írj nekünk, ha már most érdekel, információ itt kérhető: kepzes@cka.hu
Forrás és jelentkezés: cka.hu