Az alapítvány elnöke, Kothencz János, a tábor szervezője a megyeszékhely József Attila Általános Iskolájában tertott megnyitón hangsúlyozta: a tábor célja, hogy a gyerekek megérezhessék, hogy ők mindannyian fontosak, elfogadhatóak és szerethetőek, bárki, bármit is mondott eddigi életük folyamán. hangsúlyozta, hogy a gyerekek táboroztatását sok önkéntes is segíti, akikkel közös céljuk, hogy ez a tíz nap boldog élményekkel gazdagítsa a gyerekeket. Az elnök kijelentette: fontos, hogy minél több veszélyeztetett gyermekkerülhessen családba, az év végére több mint ezer, szakellátásban lévő gyerek kerülhetett nevelőszülőkhöz, és ötszáz gyermek elhelyezése van folyamatban.
A megnyitóra Szegedre érkezett Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára, aki hangsúlyozta: a korábban Soltész Miklós által vezetett államtitkárság az elmúlt négy évben megkezdett munka folytatását tervezi, amelynek egyik fő célja, hogy a gyerekek minél nagyobb része nőhessen fel családokban, ezért is népszerűsíteni kívánják a nevelőszülővé válás lehetőségét.
Dr. Deák Imre, az EMMI nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkárság helyettes államtitkára hozzátette: a gyerekek számára nagyon fontosak az ilyen táborok, amelynek megszervezése mögött nagyon komoly munka van.
Dr. Juhász Tünde, Csongrád megye kormánymegbízottja megnyitójában kiemelte: egy pályázatnak köszönhetően a gyerekek egy teljes napon át ismerkedhetnek a közigazgatással, amely egyrészt fontos későbbi életük folyamán, másrészt olyan praktikus ismereteket szerezhetnek, mint a fogyasztóvédelem nyújtotta lehetőségek, az egészségmegőrzéssel kapcsolatos információk, vagy olyan gyakorlati tudnivalók, hogy hogyan kell egy önéletrajzot összeállítani. Mindennek köszönhetően felnőtté válva ügyeik intézését sokkal praktikusabban oldhatják majd meg.
Dr. Kiss-Rigó László, a Szeged- Csanádi Egyházmegye püspöke hangsúlyozta: az alapítvány egész évben igyekszik segíteni az állami gondoskodásban részesülő gyerekeket, és rámutatott: a nevelőszülővé válás a teljesebb életet eredményezheti azoknak, akik vállalják ezt a feladatot.
Dr. Lukács János rendőr dandártábornok, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője kiemelte: az Ágota Alapítvány tevékenysége egy olyan tiszta forráshoz hasonlítható, amelynél a vándornak meg kell állnia egy pillanatra, ezért is tartotta a főkapitányság fontosnak, hogy részt vegyen az alapítvány rendezvényein, így a most „nagykorúvá vált” tábor szinte valamennyiében szerepet vállalt a megye rendőrsége.
forrás, képek videó: promenad.hu