„A Szerencsejáték Zrt. társadalmi felelősségvállalása működésének minden mozzanatában tetten érhető. Évek óta Magyarország egyik legbőkezűbb mecénása, de a tavalyi évtől kezdődően az önkéntes munka is intézményesült a Társaságnál” - mondja Tulik Ágnes a Szerencsejáték Zrt. kommunikációs igazgatóhelyettese.

„A KUL Alapítvány kezdeményezésére azért figyeltünk fel, mert az állami gondozott gyermekek gondjaira sajátságos megközelítésben próbálnak válaszokat találni” - teszi hozzá Tulik Ágnes.

„A gyermekek személyiségfejlesztésére kínálkozó kereteket egyrészt táborok és klubok szervezésével tágítjuk, így olyan közeget hozunk létre, ahol a bizalom légkörében közelebb kerülhetünk a gyermekekhez, másrészt önkéntesek bevonásával szervezzük a programokat. Az önkéntes munkában részt vevő fiatal felnőttek számára komoly kihívás szembesülni az állami gondozott gyermekek helyzetével, de felkészültségüket, szociális érzékenységüket szakmai tanácsadók bevonásával folyamatosan növeljük” - mondja Apáthy Judit az Alapítvány koordinátora.

„A Szerencsejáték Zrt. támogatásának köszönhetően az idei évben négy főre tudtuk bővíteni a főállású alkalmazottaink számát. Programjainkra ötven önkéntes jön velünk rendszeresen, de további negyven önkéntest tudunk megmozgatni, ha a rendezvények szükségessé teszik. Az idei év annyiban különleges, hogy új lehetőségként Ifjúsági Központot nyitottunk Tiszadobon az állami gondozásban élő fiatalok számára. Azon dolgozunk velük együtt, hogy táborok, és szakmai programok szervezésére alkalmassá tegyük ezt a területet. Az épület felújítására építőtábort szerveztünk júliusban 55 állami gondozott fiatal és 25 önkéntes részvételével.

Nem titok, hogy keresztény szellemiségű Alapítvány vagyunk, a Biblia tanításait közvetítjük a fiataloknak. Hisszük, hogy a keresztény értékrend segítségükre lehet, hogy harmóniát találjanak az életükben. A társadalom sok esetben lemond ezekről a gyerekekről, és a hozott minták vagy éppen a minták hiánya determinálja a sorsuk alakulását. Meggyőződésünk, hogy mindegyikük tehetséggel megáldott ember, akik értékes tagjaivá válhatnak társadalmunknak. Az elutasítottság érzése érinti őket legfájdalmasabban. Arra törekszünk, hogy velük együtt kitörési pontokat találjunk a jelen élethelyzetükből. A játék és nevetés sokat segít a szorongásuk oldásában, és önismeretük fejlesztésében” - mondja Apáthy Judit.

forrás: observer.hu