Mivel mi, az AIESEC Be an Impact projektjének a tagjai a nonprofit szektor segítésével foglalkozunk, ezért ez az újfajta hozzáállás biztató számunkra. Mégis, úgy hisszük, hogy egy trend önmagában nem elég ahhoz, hogy a civil szektor képviselőinek a problémái meg legyenek oldva.

Elhatároztuk, hogy a sokszor egyik legfőbb problémának, a hatékony kommunikáció hiányának a megoldására egy konferenciát szervezünk. A tervünk az volt már a kezdetektől fogva, hogy a nonprofit szervezeteknek egy olyan platformot biztosítsunk, ahol azok hallhatnak napjaink jelentős lehetőségeiről, trendjeiről és ahol kötetlen formában találkozhatnak a gyakran számukra ismeretlen forprofit szektorral és így tapasztalatot cserélhetnek, segíthetnek egymásnak.

Ez a terv meg is valósult, április 20-án délután rendeztük meg a Civilek tavasza elnevezésű konferenciát. A rendezvényen olyan előadók képviseltették magukat, akik a területüknek elismert szakértői.
A délután folyamán először a CSR Hungary vezetőjének, Takács Júliának a magyar CSR helyzetéről szóló előadását hallhattuk. Az előadásból megismerhettük a CSR terület történetét, valamint a magyarországi sajátosságait is. Utána Kiss Gyöngyvér előadása következett, aki arra hívta fel a nonprofit szervezetek figyelmét, hogyan lehet a saját tevékenységüket a vállalatok számára is kívánatossá tenni. Ezek után a projektünk előadását hallgathatták meg a jelenlevők, ami során a projekt két képviselője, Fekete Gabriella a projekt elnöke, valamint Schmidt Lilla a projekt alelnöke arról beszélt, hogy miért sikeres a projekt, valamint a külföldi önkénteseink hogyan segíthetik elő a szervezetek fejlődését.

Ezután következett egy rövid kávészünet, ahol a vendégek egy pár sütemény és szendvics mellett beszélgetve oszthatták meg egymással az eddigi tapasztalataikat
A szünet után az elmúlt időszak kiemelten sikeres szervezeteitől halhattunk előadásunkat. Először a sikeres nonprofit szervezet megtestesítőjeként Kun Zsuzsanna a Bátor Tábor marketing koordinátora szólelt fel és elmesélte, hogy nekik milyen lépések segítettek abban, hogy igazán sikeresnek mondható szervezetté váljanak és például olyan eredményekkel büszkélkedhessenek, mint az ország legnagyobb civil Facebook közössége.

Végül, de nem utolsó sorban Benedek Áron, a Magyar Telekom fenntarthatósági osztályának a képviselőjének az előadását hallgathatták meg a jelenlevők. Ő a cége fenntarthatósági stratégiájáról mesélt és arról, hogy milyen szempontok alapján választják ki azokat a civil szervezeteket, amikkel hosszú távú együttműködéseket alakítanak ki.
A konferenciát egy kerekasztal beszélgetés zárta, ahol a hallgatók feltehették az előadóknak a kérdéseiket, valamint megvitathatták az ellenérveiket.

Összességében elmondhatjuk, hogy a visszajelzések alapján a konferenciát minden résztvevője hasznosnak és érdekesnek találta, és bátran kijelenthetjük, hogy ez nem egy egyszeri alkalomra szóló rendezvény volt, sokkal inkább egy hagyományteremtő esemény.

forrás: AIESEC