Az egyeztetésen a tárcát Kovács Zoltán, társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár képviselte, aki Marekné Pintér Arankával, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnökével vezette az egyeztetést.
A kerekasztal állandó tagjai közül részt vett a megbeszélésen Berki Judit, a bátonyterenyei Tanoda vezetője, Derdák Tibor, a Dr. Ámbédkar iskola igazgatója, Antal István, a Jezsuita Roma Szakkollégium szakmai vezetője, Orosz Ferenc, a Raoul Wallenberg Egyesület elnöke, Hofher József jezsuita szerzetes, illetve L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány vezetője. A kerekasztal munkájához újonnan csatlakozott tagok – Takács Géza, az Új Pedagógiai Szemle főszerkesztője, Kovácsné dr. Nagy Emese, a hejőkeresztúri iskola igazgatónője, illetve Vecsei Miklós, a Máltai Szeretetszolgálat alelnöke – új szempontok bevonásával járultak hozzá az oktatásban jelen lévő szegregáció elleni kezdeményezéshez.
Az alapfogalmak tisztázásával töltött első találkozókat követően a résztvevők már konkrét javaslatokat tárgyaltak meg, amelyeket közvetlen tereptapasztalataik alapján készítettek elő.
Az Antiszegregációs Kerekasztal célja, hogy ésszerű, a gyakorlatba átültethető megoldásokat keressen a hátrányos helyzetet újratermelő szegregált oktatási állapotok felszámolására, ugyanis a szakértői és politikai oldal egyetért abban, hogy elkülönítve nem lehet minőségi oktatást elérni, amely pedig az egyetlen kiutat jelentené a halmozottan hátrányos, azon belül is a roma fiatalság számára, a szegénység és a kilátástalanság újratermelődését megakadályozva.
Az Antiszegregációs Kerekasztal következő ülésére 2014 januárjában kerül sor.
(Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkárság)
forrás: kormany.hu