A Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület (SzKKE) és az Alternate Kft. közös szervezésében megvalósuló program különlegessége és egyben erőssége, hogy a szervezetek teljesítményét nem egymáshoz, hanem önmagukhoz méri, ezáltal cégmérettől és működési formától függetlenül biztosítja a testreszabott fejlődést és annak elismerését. Ezt igazolja a résztvevők sokszínűsége, hiszen megtalálhatóak közöttük nemzetközi nagyvállalatok leányvállalatai, hazai tulajdonú szervezetek, gyártók és szolgáltatók, kicsik és nagyok egyaránt.
A program résztvevői
Budapest Airport Zrt.
Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Óvodája, Általános Iskolája, Előkészítő Szakiskolája, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye, Nevelési Tanácsadója
B.Braun Avitum Hungary Zrt.
Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.
Jabil Circuit Magyarország Kft.
NI Hungary Software és Hardware Gyártó Kft.
Nyírségvíz Zrt.
Sinergy Energiaszolgáltató, Beruházó és Tanácsadó Kft.
Szakmai partnerek
Alcoa-Köfém Kft.
Denso Magyarország Kft.
Grundfos Magyarország Kft.
Magyar Telekom Nyrt
A program az EFQM (European Foundation for Quality Management) Szervezeti Kiválóság modelljének CSR adaptációjára épül. Az önértékelést a szervezők által ehhez a programhoz kifejlesztett speciális CSR önértékelő eszköz segíti. Ennek alkalmazásával a résztvevők átfogó képet alkothatnak a CSR különböző területein megvalósult gyakorlatukról, elért eredményeikről, valamint azonosíthatják a lehetséges fejlesztési irányokat, alternatívákat. A program résztvevői vállalták, hogy az elkövetkező egy évben legalább három sikeres CSR projektet valósítanak meg. Erőfeszítéseik elismeréseként az „Elkötelezettség a CSR Kiválóságért” díjat, valamint a „Committed to Excellence” európai szintű elismerő oklevelet vehetik át, illetve kommunikációjukban használhatják az elismeréshez tartozó logót. A díjak átadására 2011-ben a Nemzeti Minőség Díjakkal egyidőben, a Parlamentben kerül sor.
A hazai élenjáró vállalatok és egymás jó gyakorlatainak megismerését a szakmai partnereknél eltöltött, egy-egy speciális részterületre fókuszáló tapasztalatcsere látogatások és interaktív webes felület is támogatják.
A részt vevő szervezetek fontosnak tartják a nyitottságot, a tapasztalatok és jó gyakorlatok megosztását és az aktív részvételt, amit „Partnerségi megállapodás” keretében deklaráltak.