Az együttműködés célja a felnőttek tanulási képességének fejlesztése, amely révén az egyén képes felismerni a személyes és szakmai fejlődéséhez szükséges tanulási igényét, valamint kiválasztani és eredményesen kihasználni a számára megfelelő tanulási lehetőségeket.
A Tanulási kapcsolat pályázattípus elsősorban olyan intézmények részvételét támogatja, amelyek még kevés tapasztalattal rendelkeznek a nemzetközi együttműködés és a projektszerű munka terén.
Az Egész életen át tartó tanulás programban részt vevő 33 ország bármely iskolarendszeren belüli vagy kívüli felnőttoktatással (is) foglalkozó intézménye vagy szervezete (például népfőiskolák, társadalmi, oktatási vagy kulturális szervezetek, egyházak stb.) pályázhat Tanulási kapcsolatban való részvételre.
Lehetséges tevékenységek
A támogatás felhasználható az együttműködéssel kapcsolatban helyben felmerülő költségek fedezésére (például honlap készítése, fenntartása, kiadvány szerkesztése és nyomtatása, résztvevők nyelvi felkészítése, értékelés, disszemináció stb.), illetve mobilitási tevékenységekre. A mobilitás lehet akár a projekttalálkozókon való részvétel, akár tanár-, illetve tanulócsere.
Elnyerhető támogatás
Az elnyerhető támogatás mértéke a pályázó által vállalt mobilitási tevékenységek számától függ:
Minimum 4 mobilitás: 10 000 euró
Minimum 8 mobilitás: 13 000 euró
Minimum 12 mobilitás: 16 000 euró
Minimum 24 mobilitás (ebből minimum 16 felnőtt tanuló): 22 000 euró
Egy mobilitás egy személy egy utazását jelenti.
A fenti támogatási összegek a projektek teljes hosszára (két évre) szóló átalányösszegek. A támogatással való elszámolás a vállalt (és végrehajtott) mobilitások igazolásával történik.
A Tanulási kapcsolat projektekhez önrészt nem kötelező hozzáadni.
Pályázati feltételek 2013-ban:
- Egy projektben legalább három különböző országból származó partnernek kell lennie, amelyek közül legalább egy EU-tagállamból származik.
- Magyarországon minden Grundtvig tanulási kapcsolat támogatásra pályázó szervezetnek egyszerre csak egy futó projektje lehet.
- A felsőoktatási intézmények különböző karainak lehet egy időben futó projektjük, azonban egy felsőoktatási intézmény futó projektjeinek száma nem haladhatja meg a 3-at.
- Ha egy pályázó mégis több pályázatot ad be, akkor nyilatkoznia kell arról, hogy melyiket vonja vissza. Amennyiben érvényes Grundtvig Tanulási kapcsolat támogatási szerződéssel rendelkező szervezet új pályázatot nyújt be, az automatikusan formai hibásnak minősül, kivéve, ha a pályázatot az éppen futó projekt lezárásának évében adják be.
Magyar prioritások 2013-ban:
- Nonprofit szervezetek által benyújtott pályázatok
- Olyan, minimum 4, 8 vagy 12 mobilitást tervező projektek, melyekben a mobilitások legalább 50%-át felnőtt tanulók hajtják végre (ez a prioritás a 24 mobilitást tervező projektek esetében nem érvényesül)
- A pályázó szervezet székhelye vagy telephelye a 240/2006. (IX. 30.) vagy a 311/2007 (XI. 17.) kormányrendeletek értelmében hátrányos helyzetű kistérségnek vagy településnek minősül
- A 2-es és a 3-as feltétel egyszerre teljesül, azaz a mobilitások legalább felét felnőtt tanulók hajtják végre (4, 8 vagy 12 mobilitást vállaló projektek esetében), és a pályázó szervezet székhelye vagy telephelye hátrányos helyzetű kistérségnek vagy településnek minősül
- Mobilitások legalább felét felnőtt tanulók hajtják végre és ezen résztvevők lakóhelye a 240/2006. (IX. 30.) vagy a 311/2007 (XI. 17.) kormányrendeletek értelmében hátrányos helyzetűnek minősülő kistérség / település
Tanulási kapcsolat projektben való részvételre egy évben egyszer lehet pályázni.
A következő beadási határidő: 2013. február 21.
forrás, bővebben: tpf.hu