Alapvető cél
A funkcióbővítő típusú fejlesztések alapvető célja a városi területek olyan integrált megújítása, amely érdemben hozzájárul ahhoz, hogy a város gazdasági és társadalmi aktivitása fokozódjék. Ennek során egyes városi funkciók megerősítését vagy szükség szerinti bővítését szolgáló beruházások kerülnek támogatásra. Az adott terület fejlesztési céljai érdekében megújításra kerülhet a környezet, az infrastruktúra, megóvják és hasznosítják az épített örökség értékeit, ösztönzik a gazdasági tevékenységeket, a közcélú funkciók illetve közszolgáltatások bővülését, megújítását. Az egyes városok eltérő adottságait és igényeit figyelembe véve lehetőség van városközponti területek kialakítására, és új alközponti területek fejlesztésére is. A városfejlesztés nem működik pontszerű beruházásokkal, hanem területi alapú megközelítés, több eszköz együttes – integrált - alkalmazása szükséges a fejlesztés eredményességéhez.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a komponens 7 éves forráskeretének terhére valamennyi megyei jogú városnak minimum egy funkcióbővítő jellegű és minimum egy szociális célú városrehabilitációt megvalósító akcióterületi fejlesztést kell megvalósítania, melyeket az integrált városfejlesztési stratégiában indikatív módon jelezni kell.
Amennyiben a projektgazda által szociális célú városrehabilitációs projektjavaslat nem került kormány általi nevesítésre, a funkcióbővítő városrehabilitációs fejlesztések további ütemei nem kerülnek befogadásra.
forrás, bővebben: NFÜ