Kinek ajánljuk?
PDC tanfolyamunkat minden felelősen gondolkodó és tenni vágyó érdeklődőnek ajánljuk, aki az ökológiai és a társadalmi válságban szeretne kiutat találni. Ajánljuk továbbá mindenkinek, aki az önönellátás irányába kacsingat, aki az otthonának környezetét szeretné fenntarthatóvá alakítani, aki a városokban vagy vidéken szeretne élhetőbb területeket fejleszteni vagy aki egy bevált alternatív tervezési rendszert szeretne megismerni és alkalmazni az élete számos pontján.
A permakultúra elméleti ismerete akkor érvényesül igazán, ha a tudás a gyakorlatban is kiteljesedik.
A tanfolyamhoz nem szükséges előképzettség.
Mi várható?
A képzés során Bill Mollison „A Designers Manual” 14 fejezetét vesszük górcső alá.
A tanfolyam:
- 80 óra elméletből, közben számos kisebb gyakorlatból,
- 20 óra online mentorálásból és kérdések megvitatásából,
- 5 nap bentlakásos táborból áll össze.
Részletesen foglalkozunk a permakultúra alapjaival, gyakorlatával és annak alkalmazási
lehetőségeivel. Kiemelt figyelmet fogunk szánni a permakultúra városi vonatkozására.
A képzésen a tapasztalati tanulás módszertanát gyakran használjuk, így az elméleti alkalmak során is számíthatsz termi és szabadtéri gyakorlati foglalkozásokra. A frontális előadásokon kívül teret kap a kiscsoportos közös munka, így mindenki bele tud tenni a közös kosárba.
Esettanulmányokat fogunk bemutatni és különböző projekthelyszíneket látogatunk meg. Ezáltal jó példák mentén lehet megismerkedni testközelből a permakultúra sikeres alkalmazásával.
Az elméleti alkalmak ideje alatt közösen megtervezzük a helyszínünk kertjét és a kivitelezési munkálatokat is elvégezzük.
A tanfolyam végére a diákok közösen kis csoportokban terveket fognak készíteni a közreműködő tanárok mentorálásával. A tervek bemutatásával és egy ünnepi ceremóniával zárjuk a képzést. A tanfolyam elvégzését a tanárok aláírásukkal igazolják egy oklevél formájában. A tanfolyam nem számít OKJ képzésnek. A tanfolyamon való részvételedet akkor ismerjük el, amennyiben részt veszel (akár személyesen akár online) az oktatási alkalmakon, a tábor teljes oktatási idején ott leszel és a közösségi tervezési feladatokat határidőre elvégzed.
Az elméleti előadásokról élő zoom közvetítés és visszanézhető videófelvétel készül, azonban az interaktív foglalkozások, kiscsoportos munkák és gyakorlatok csak személyesen érhetőek el. Hiányzás esetén a diákok jegyzetei és a visszanézhető videók segítenek a felzárkóztatásban.
A PDC elvégzése után projekthelyszíneinken lehetőséget biztosítunk gyakorlatszerzésre önkéntes munkák keretében, valamint a Perma Gang közösségünk támogatását is sokrétűen élvezheted.
Hol szervezzük?
- A tantermi alkalmakat a Magyar Képzőművészeti Egyetemen tartjuk.
- A gyakorlati alkalmakat a Kunbábonyi Civil Kollégium kertjében tartjuk.
- Az online mentorálásokat pedig Zoom megbeszélésben fogjuk megtartni.
Kik tanítanak és facilitálnak a képzésen?
A képzést Lőrinczi István vezeti, további tapasztalt tervezőkkel és kivitelezőkkel, oktatókkal és meghívott vendégelőadókkal, szakemberekkel és facilitátorokkal karöltve: Dömötör Petra, Dr. Farkas Bernadett, Farkas Krisztina, Kölcze István, Mark Richards, Prijatelj János. Bel- és külföldi vendégeink is bejelentkeznek online formában és lesz, aki személyesen is. Az angol nyelvű előadások tolmács fordításával zajlanak.
Mikor lesznek a foglalkozások?
A tanfolyam április 12-én indul. Az elméleti alkalmak szombat-vasárnaponként 09:00-17:00 óra között lesznek megtartva a következő tervezett időpontokban:
Április 12, 13, 26, 27, május 10, 11, 24, 25, 31, június 1.
Az online ~2 órás mentoralkalmak várhatóan keddenként lesznek 17:30-19:30 óra között, a következő időpontokban:
Április 15, 29, május 13, 27, június 3.
A bentlakásos 5 napos tábor várhatóan június 11-15. vagy július 30 - augusztus 3. között tartjuk a résztvevők visszajelzései alapján.
Mennyibe kerül?
A képzés teljes díja: 225 000.- Ft / fő
További információk: https://varosipermakultura.hu/kepzesek-pdc-tanfolyam?am_id=4541