„A programok 50 százaléka regionális jellegű, 40 százaléka kötődik Budapesthez vagy Pest megyéhez, 10 százalék pedig országos. A pályázatok 38 százaléka oktatással, neveléssel, egynegyede hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítésével, 13 százaléka szociális tevékenységgel, családsegítéssel vagy időskorúak gondozásával, 10 százaléka pedig gyermek és ifjúságvédelemmel foglalkozik. A pályázók több mint 75 százaléka nő, mindössze 25 pályázat érkezett a másik nem képviselőitől.” – mondta Nyilas Orsolya, a Vodafone belső kommunikációs és vállalati felelősségvállalási igazgatója.
Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is rendkívül színes a támogatandó programok palettája. A pályázatok a társadalmi problémák szinte teljes körét felölelik a Magyarországon élő migránsok és menekültek kulturális integrációjának elősegítésétől a médiatudatosság fejlesztésén keresztül a hátrányos helyzetű, elöregedő településék megmentéséig.
A jelöltekre mától június 6-án 18 óráig lehet szavazni a Főállású Angyal 2014 alkalmazáson keresztül. A három legtöbb szavazatot összegyűjtő pályázó, illetve a bizottság által kiválasztott hét jelölt lehetőséget kap arra, hogy programját részletesen bemutathassa. A Vodafone Magyarország Alapítvány kuratóriuma, illetve a külső szakértőkből álló szakmai bizottság állásinterjúk során választja ki közülük a 2014/2015-ös év három Főállású Angyalát. Az Angyalok egy éven át, az Alapítvány által biztosított versenyképes fizetésért dolgozhatnak egy általuk választott civil szervezettel valamely jelentős társadalmi probléma enyhítésén. A nyertesek kihirdetésére várhatóan július 2-án kerül sor.
A Vodafone Főállású Angyal Programról – amely 2011-ben elnyerte a Magyar Adományozói Fórum Társadalmi Befektetések Díját a „Leginnovatívabb Támogatói Program” kategóriában – részletes leírás a Vodafone Felelősségvállalás Facebook-oldalán olvasható.