A munkakör célja:

Hátrányos helyzetű fiatal és kisgyermekes családok támogatására egy mobil program kialakítása és elindítása Kecskeméten és környékén, ahol sok olyan fiatal család él, akik támogatásra szorulnak ahhoz, hogy biztonságban nevelhessék gyereküket és elkerüljék a gyerek/ek családból való kiemelését. A feladat nem könnyű, mert a családok sorsa nehéz, de nagyon felemelő látni a változást a családok életében, a szülő-gyerek kapcsolatban, a gyerekek fejlődésében.

Új munkatársunk főbb feladatai és felelősségi köre:

  • Az SOS által megtervezett program testreszabása;
  • Partnerekkel való együttműködés kialakítása;
  • A program megvalósításának koordinálása;
  • Dokumentáció pontos vezetése, koordinációja;
  • Hátrányos helyzetű családok támogatása: szülői kompetenciák fejlesztése, csoportok szervezése, családlátogatás és esetvezetés, kapcsolattartás és hazagondozás támogatása, képzések szervezése;
  • Munkatársak kiválasztásában való részvétel;
  • Munkatársak munkájának koordinációja, támogatása;
  • Rendszeres beszámolás a program előrehaladásról, a meghatározott feladatok megvalósulásáról az ifjúsági- és családmegerősítő programigazgató felé.

Elvárásaink a leendő kollégánk felé:

  • Felsőfokú humán és/vagy társadalomtudományi végzettséggel (pl. szociális, pedagógiai, pszichológiai, szociológiai) rendelkezik. Szociális munkás végzettség előnyt jelent;
  • Van tapasztalata már hátrányos helyzetű családokkal és elkötelezett a családok megerősítése mellett;
  • Rendelkezik tapasztalattal projektirányítás terén;
  • Vállalja az utazást pl. családok meglátogatására;
  • Szeret és tud csapatban dolgozni és szívesen koordinál egy kis létszámú csapatot;
  • Proaktív hozzáállású és nyitott egy új program elindítására;
  • Képes és elkötelezett a partneri kapcsolat kialakítására a szolgáltatást igénybe vevő szülőkkel, családtagokkal;
  • Rugalmas, van gyakorlata a változások kezelésében;
  • Reflektív és ezt a hozzáállást alkalmazni képes a családokkal való munkában is;
  • Magabiztos felhasználói szintű számítógépes ismerettel rendelkezik (Word, Excel, PowerPoint);
  • Rendelkezik jogosítvánnyal;
  • Büntetlen előéletű.

Előnyt jelent:

  • Magas szintű angol nyelvtudás - szóban és írásban - mivel a nemzetközi munkák angol nyelven zajlanak, a képzési anyagokat a projekt angol nyelven biztosítja.
  • Helyismeret és szakmai kapcsolatok Kecskeméten és környékén.

A munkavégzés helye és foglalkoztatás:

  • Kecskemét és környéke, esetenként az SOS egyéb helyszínei;
  • Online megbeszélések;
  • A foglalkoztatás határozott időre történik, előre láthatóan 2 évre. Sikeres program esetén elképzelhető a hosszabbítás.
  • A munkába állás kezdete: 2025. január 01.

Amit ajánlunk:

  • Sokoldalú és kihívásokkal teli feladatok egy nemzetközi munkakörnyezetben.
  • Értékes szakmai kapcsolatrendszer kiépítése az alapítvány szakmai csapatával és a partnerszervezetekkel.
  • Támogató szakmai és szervezeti környezet, együttműködő csapat, és barátságos munkahelyi légkör.
  • Lehetőség bevonódásra az alapítvány nemzetközi munkájába is, megismerve a legújabb jó gyakorlatokat.
  • A szakmai továbbképzések támogatása, fejlódési lehetőség.

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el magyar fényképes, szakmai önéletrajzát és motivációs levelét fizetési igény megjelölésével, legkésőbb 2024. október 22-ig a következő e-mail címre: hr@sos.hu