A civil szervezetek képviselői magas fokú kommunikációs kompetenciák birtokába kerülhetnek a 3 képzés során.
A Nemzeti Civil Kommunikációs Akadémia februári programjai abban segítenek a civil szervezeteknek, hogy hatékonyabban tudjanak kommunikálni szimpatizánsaikkal, a médiával, potenciális támogatóikkal. Hogyan viselkedjünk, levelezzünk, írjunk, beszéljünk, hogyan képviseljük az ügyet, amiért dolgozunk? Hogyan találhatnak célba az ötleteink? Hogyan kommunikáljunk? Ezekre, és több tucat hasonló kérdésre ad választ a DUE Médiahálózat Nemzeti Civil Kommunikációs Akadémiája. A programsorozat valamennyi magyarországi civil szervezet képviselője számára nyitott és ingyenes.
A programról
Február 11-én Szayly József kommunikációs szakember, rádiós újságíró, a DUE alelnöke ismerteti meg a résztvevőket a civil szervezetek helyzetével a közszolgálati és kereskedelmi médiumokban, elsősorban a rádiózás szemszögéből megközelítve a témát. Kruzslicz Dávid televíziós szakember, az RTL Klub Híradójának szerkesztője az előbbi téma televíziózáshoz kapcsolódó részét mutatja be. A szervezetek képviselői azt is megtudhatják tőle, milyen praktikákkal érhető el a potenciális közönség a közösségi platformokon. Szintén a közösségi média kommunikációs lehetőségeiről tart előadást Kiss Gábor, az MTVA és az MR2 Petőfi Rádió promo producere.
Február 18-án Ferling József PR szakember segítséget nyújt abban, hogyan vezethető be a köztudatba egy-egy civil szervezet, valamint hogyan lehet mások számára vonzó az adott szervezet tevékenysége. A Nemzeti Civil Kommunikációs Akadémia második napjának fennmaradó részében pályázatokkal, pályázatírással kapcsolatos előadások, workshopok várnak az érdeklődőkre.
A 3 napos, ingyenes programsorozat zárásaként február 25-én dr. Balázs Géza néprajzkutató, egyetemi tanár, a DUE alelnöke nyelvészeti, kommunikációs szempontból nyújt segítséget a résztvevőknek, hogy minél választékosabban és szakszerűbben szólítsák meg célcsoportjukat. A DUE alelnökének előadása a szép magyar beszéd elméletéről és gyakorlatáról szól majd. Dede Éva pszichológus pedig a társadalom, a közösség, a csoport, valamint az egyén irányából közelíti meg a civil szervezetek munkájának hatékonyabbá tételét. Kiderül, hogy miért csatlakozik valaki egy adott civil szervezethez.
Valamennyi előadást workshop jellegű beszélgetés követ, melynek keretében a résztvevők feltehetik kérdéseiket az előadónak, aki személyre szabott tanácsokkal és tippekkel látja el az érdeklődőket. Az egyes válaszok azonban valamennyi jelenlévő számára értékes információt hordozhatnak.
Időpontok és helyszín
- február 11., 18. és 25. – Budapesten a Rákóczi úton (a Blaha Lujza téri metróállomás közelében) 11 órai kezdettel.
Jelentkezés módja
Az ingyenes programsorozatra valamennyi magyarországi civil szervezet képviselője, munkatársa, segítője regisztrálhat a levélhez csatolt nyomtatvány kitöltésével és visszaküldésével e-mailben a due@due.hu e-mail címre, vagy faxon a 061 222 8213-as faxszámra. (A regisztrációs lapot személyenként kérjük kitölteni, de egy szervezettől több érdeklődőt is fogadunk!)
A helyszín befogadóképessége sajnos véges, ezért a jelentkezéseket érkezési sorrendben rögzítjük és igazoljuk vissza. Az egyes képzésekre külön-külön is lehet regisztrálni, de mindenképpen érdemes mindhárom programon részt venni az ismeretek komplex elsajátítása érdekében!
Jelentkezési határidők
A képzéssorozatot megelőző hétfő délig (február 9.). Azon érdeklődők, akik mindhárom képzésen részt szeretnének venni, február 9-én délig küldhetik el regisztrációs lapjukat a fent említett elérhetőségek egyikére.
További információ
Web: www.due.hu
E-mail: due@due.hu
Telefon: 061 222 8213
Üdvözlettel:
DUE Médiahálózat
A Nemzeti Civil Kommunikációs Akadémia a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával valósul meg.