Amennyiben az egyesületnek a megszűnéskor volt vagyona, azt elsősorban a tartozások kiegyenlítésére kell fordítani. Ha nincs tartozása, vagy a tartozások kifizetése után is maradt vagyona, akkor a vagyont az alapszabályban meghatározott, az egyesület céljával megegyező vagy hasonló cél megvalósítására létrejött közhasznú szervezetnek kell átadni..
Ha az alapszabály erről nem rendelkezett , vagy ha az alapszabályban megjelölt közhasznú szervezet a vagyont nem fogadja el vagy azt nem szerezheti meg, akkor a vagyon a Nemzeti Együttműködési Alapot illeti meg, és civil szervezeteket támogatnak belőle. A vagyon felhasználásának módját a Civil Információs Portálon nyilvánosságra kell hozni.
Ha az egyesület a feloszlás kimondása előtt rendezni tudja vagyoni viszonyait, azt az alapszabály szerinti tisztségviselők, képviselő teheti meg. Ha a legfőbb szerv már kimondta a feloszlást, és még vannak rendezetlen vagyoni kérdések, akkor a szervezet által kijelölt végelszámoló rendezi a vagyoni viszonyokat. Ha egyszerűsített törlési eljárásnak van helye, akkor nem kell végelszámolót kinevezni. Végelszámolónak az egyesület képviselője, de más tagja is megválasztható.
A nyilvántartásból törlést kimondó jogerős bírósági végzés kézhezvétele után kell a különböző hatóságok felé a záró bevallási, bejelentési kötelezettségeket teljesíteni a felszámolónak.